McKarlos

 Izmaill
 WolfCZ42

 Stiky

 

Během prvních týdnů fungování našeho serveru jsme se zařekli, že dokud to půjde, zůstaneme na verzi 1.8, kterou většina z nás považuje za ten poslední správný Minecraft.

Dokud to půjde... Mysleli jsme, že nám nakonec Microsoft nějak hraní na starých verzích zkomplikuje. Nakonec jsme ale zjistili, že takhle už dál nemůžeme. Že sami vtšinou nemáme chuť dodělávat ty spousty rozdělaných projektů ať už po nás nebo po hračích, kteří přišli, naslibovali a zase odešli. Že nováčci se na starší verze moc nehrnou a když už někdo přijde, většinou ani nevydrží. Že na dlouho rozehrané mapě se novým členům špatně zapojuje do projektů, když skoro všechno už máme. Spoustu věcí jsme postavili narychlo, bez nějakého většího plánování. Často jsme se do hraní i nutili, abychom zvládli to či ono. A navíc se setrváním na staré verzi připravujeme o veškeré, ať už dobré nebo špatné, novinky; a přece jen nějaké oživení je občas potřeba.

Dnes jsme s těžkým srdcem po více než dvou a půl letech otevřeli End, zabili draka a rozloučili se s mapou, která nás provázela takovou dobu. Zanechali jsme na ní spoustu vzpomínek, lepších i horších. Čas, který jsme na ní strávili, hodně ovlivnil naše životy. Pro mnohé bylo těžké mezi nás zapadnout a my chápeme, že s námi často není jednoduché vydržet. My, co tvoříme pevné jádro našeho serveru, jsme se ale stali dobrými přáteli, i když to občas zaskřípe.

20.2.2016 jsme poprvé přišli do našeho světa, kde jsme strávili dva a půl roku. Dnes, 28.7.2018 jsme tento svět uzavřeli. A dalším významným datem bude 4.8.2018. Den, kdy přeskočíme čtyři následující verze a začneme znovu na verzi 1.13. I přes to, že jsme se tomu tak dlouho chtěli vyhnout. Pokud chceme přežít, bude to tak nejlepší.

Závěrem tohoto příspěvku chci poděkovat všem, kdo se podíleli na tomto bláznivém projektu - ať už s námi vydrželi jakkoliv dlouho, ať jsme je měli rádi nebo ne - vy všichni jste byli nějakou dobu součástí našich životů.

Nás teď čeká nový start - vše budovat od začátku, naučit se pracovat s novou verzí a hlavně se smířit s tím, že náš starý svět je pryč.

Všechno musí jednou skončit, aby něco nového mohlo začít.