McKarlos

 Izmaill
 WolfCZ42

 Stiky

 

   Ahooooj všichni! Je to už pár dní, co jsem náš web spustil, a tak bych asi mohl napsat aspoň pár slov na úvod. No, pár... Rád se rozepisuju, a tak těch párů asi bude trochu víc :). Tedy, vítejte u nás!

   Jak jsem vlastně došel k myšlence, že bych mohl provozovat vlastní server? Je to vlastně už celkem dlouhá historie, která sahá až do mých minecraftích začátků. Do doby, kdy jsem posbíral pár kamarádů a společně jsme hráli na serveru Craftuj, kde nás několikrát vygriefovali. Když nám došla trpělivost, hodili jsme na celé Craftuj bobek a začal jsem zakládat server přes Hamachi. Vydrželo nám to pár měsíců a můžu říct, že po několik let jsem si nikde líp nezahrál. Když mj počítač přestal stíhat samotný server, natož ještě hru, nezbylo nám nic jiného, než prostě zkusit štěstí jinde. Vysřtídal jsem několik serverů, větších i menších, lepších i horších... Nikde jsem ale nevydržel dlouho, buď to tam stálo za pendrek, nebo server skončil a jednou se mi dokonce stalo, že jsem dostal ban, když jsem se postavil za víceméně bezdůvodně zabanovaného kamaráda. Poslední server, kde jsem hrál a kde jsem vydržel nejdéle, celé dva roky, se jmenuje Mystiq. Bohužel i tam to začalo upadat a tak jsem se začal dívat po něčem jiném. Někdy na konci listopadu jsem objevil stream Smířeného ze serveru Triton, který vypadal přesně jako to, co celá dlouhá léta hledám - menší server se skvělou komunitou. Zkusil jsem si dát přihlášku a bohužel to nevyšlo, ale konečně mě to trochu nakoplo k tomu, abych začal jednat. Letos v lednu jsem se vrátil k myšlence na založení vlastního serveru. Několik týdnů jsem o tom přemýšlel, plánoval... Až jsem se okonečně dohrabal k nějaké použitelné vizi, kterou jsem sepsal na svůj web a trošku ji rozšířil po sociálních sítích s tím, že pokud seženu aspoň pár lidí, pustím se do toho.

   I když jsem měl trochu pochybnosti, opravdu se mi pár lidí ozvalo a já věděl, že můžu začít vše připravovat. Konečně 20.2.2016 přišel den oficiálního spuštění serveru, prozatím ve čtyřech - já, Sqwery, Uhlička a Greenman. Lepší partu jsem si hned na začátku snad ani nemohl přát. Nějaké dva týdny poté se k nám přidal Ellie a necelý měsíc zpátky Riky. Rozjíždíme se pomalu, nechceme na serveru nějaký velký nával. Přece jen, proč to zbytečbě uspěchat a nabrat najednou deset lidí, když se můžeme rozjet zvolna, pořádně se poznat a užít si u toho spoustu srandy. Protože o tu srandu nám jde především, a že jí je. Pár dní zpátky to byly dva měsíce od oficiálního spuštění serveru a můžu říct, že toho rozhodně nelituju. Rozrůstá se nám to tady pěkně, pracujeme na několika projektech, z nichž největším je momentálně železofarma, a další projekty jsou v plánu. Pokud by vás něco z toho zajímalo, můžete mrknou na naše forum, kategorie projektů je veřejně přístupná a nahlédnout tam tedy může kdokoliv :).